Mgławica baniek
„Niektórzy ludzie żyją w świecie marzeń. Inni – patrzą na rzeczywistość. Są też tacy, którzy zamieniają jedno w drugie”. Amerykański sportowiec Douglas Everett trafnie podzielił ludzi na tych, którzy bujają w obłokach i tych, którzy twardo stąpają po ziemi. Przy tym wszystkim nie zapomniał wymienić nas – osób, które potrafią przemienić zwykłą codzienność w krainę marzeń.
Dla chemików bańka mydlana to po prostu błonka powstająca z mieszaniny wody z mydłem. Dla artystów, to symbol ulotności, który w swoich obrazach przedstawiał Jacob van Loo. Jednak dla dziecka to coś więcej niż okrągła forma w transparentnych multikolorach. To nieodkryta tajemnica, fascynujące zjawisko i szczypta magii przeniesiona do rzeczywistości. Bańki mydlane od zawsze towarzyszą marzycielom. To namacalny dowód na to, że świat fantazji naprawdę istnieje! Jesteśmy pewni, że nawet sam Mikołaj Kopernik dostrzegał w nich Krainę Czarów zamkniętą w przejrzystej kapsule.
Zabawa bańkami buduje wyobraźnię, inspiruje i motywuje do odkrywania nowych, nieznanych doznań. ,,Jak powstają bańki mydlane? Czy wchodząc do środka bańkowego świata, znajdziemy chwilę wytchnienia? Czy to jedynie efekt iryzacji, a może kraina sennych marzeń, w której ukryte są wolność i natura? W świecie cyfryzacji i nowoczesnych technologii tak trudno dostrzec i docenić prawdziwą wartość ukrytą w prostocie. Takie właśnie są bańki mydlane – proste, a zarazem niezwykłe. Nieskomplikowane i naturalne, a jednocześnie tak bardzo fascynujące.
Zabawa bańkami to aktywność, którą akceptuje Matka Ziemia. Atrakcja, która jest bezpieczna zarówno dla ludzkości, jak i środowiska. To inspiracja do dbania o naszą zieloną planetę i promowanie zabaw, które świetnie ,,radzą sobie’’ bez tworzyw sztucznych i substancji chemicznych, negatywnie wpływających na stan i funkcjonowanie środowiska naturalnego.